Audacity 1.1 - en to ca translation catalogue (914 entries)

en:  (disabled)
ca:  (inhabilitat)

en:  is an audio CD file. 
    Audacity does not open this type of file.
    Try ripping it to a native audio format that Audacity can import.
ca:  és una pista d'un CD d'àudio. 
    L'Audacity no pot obrir directament aquest tipus de recurs.
    Intenteu extreure l'àudio a un fitxer en un format que l'Audacity sigui capaç d'importar.

en:  window
ca:  finestra

en: %d Channels
ca: %d Canals

en: %d minutes, %d seconds
ca: %d minuts, %d segons

en: %d seconds
ca: %d segons

en: %s is already open in another window.
ca: %s es troba obert en una altra finestra.

en: %s-old%d
ca: %s-antic%d

en: &About Audacity...
ca: &Quant a l'Audacity...

en: &All	Ctrl+A
ca: &Tot	Ctrl+A

en: &Analyze
ca: &Analitza

en: &Close	Ctrl+W
ca: &Tanca	Ctrl+W

en: &Copy	Ctrl+C
ca: &Copia	Ctrl+C

en: &Delete	Ctrl+K
ca: &Elimina	Ctrl+K

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Edit ID3 Tags...
ca: &Edita les etiquetes ID3...

en: &Export As %s...
ca: &Exporta com a %s...

en: &Export Selection As %s...
ca: Anomena i &exporta la selecció com a %s...

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Fit in Window	Ctrl+F
ca: &Encabeix a la finestra	Crtl+F

en: &Generate
ca: &Genera

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &History...
ca: &Historial...

en: &Import Audio...	Ctrl+I
ca: &Importa àudio...	Ctrl+I

en: &New	Ctrl+N
ca: &Nou	Ctrl+N

en: &Online Help...
ca: &Ajuda en línia...

en: &Open...	Ctrl+O
ca: &Obre...	Ctrl+O

en: &Paste	Ctrl+V
ca: &Enganxa	Ctrl+V

en: &Plot Spectrum
ca: &Dibuixa espectre

en: &Preferences...	Ctrl+P
ca: &Preferències...	Ctrl+P

en: &Project
ca: &Projecte

en: &Quick Mix
ca: &Barreja ràpida

en: &Redo
ca: &Refés

en: &Redo %s
ca: &Refés %s

en: &Run Benchmark...
ca: &Executa el test d'eficiència...

en: &Save Project	Ctrl+S
ca: &Desa el projecte	Crtl+S

en: &Silence	Ctrl+L
ca: &Silenci	Ctrl+L

en: &Trim	Ctrl+T
ca: &Deixa només la selecció	Ctrl+T

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Ctrl+Z

en: &Undo %s
ca: &Desfés %s

en: &View
ca: &Mostra

en: &Zoom to Selection	Ctrl+E
ca: Fes &zoom a la selecció	Crtl+E

en: 'left' channel
ca: canal esquerre

en: 'right' channel
ca: canal dret

en: (Not all combinations of headers
    and encodings are possible.)
ca: (No totes les combinacions de capçaleres
    i codificacions són possibles)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
ca: -120 dB (límit aproximat de percepció de l'oïda humana)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
ca: -145 dB (rang PCM de les mostres de 24 bits)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
ca: -36 dB (rang estret de valors, per editar sons amb molta amplitud)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
ca: -48 dB (rang PCM de les mostres de 8 bits)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
ca: -96 dB (rang PCM de les mostres de 16 bits)

en: 1 Channel (Mono)
ca: 1 Canal (Mono)

en: 2 (Stereo)
ca: 2 (Estèreo)

en: 2 Channels (Stereo)
ca: 2 Canals (Estèreo)

en: 256 - default
ca: 256 - per defecte

en: 4096 - most narrowband
ca: 4096 - banda més estreta

en: 64 - most wideband
ca: 64 - banda més ampla

en: A Free Digital Audio Editor
ca: Un programa lliure d'edició d'àudio digital

en: About Audacity...
ca: Quant a l'Audacity...

en: Action
ca: Acció

en: Add Label At Playback Position	Ctrl+M
ca: Afegeix una etiqueta a la posició d'interpretació	Ctrl+M

en: Add Label At Selection	Ctrl+B
ca: Afegeix una etiqueta a la selecció	Ctrl+B

en: Added label
ca: Etiqueta afegida

en: Adjusted envelope.
ca: Envolupant ajustat.

en: Adjustment Delay:
ca: Retard de l'ajust:

en: Adjustment Settings
ca: Paràmetres d'ajust

en: Adjustment Window:
ca: Finestra d'ajust:

en: Album
ca: Àlbum

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Align
ca: Alinea

en: Align End with Cursor
ca: Alinea per darrera amb el cursor

en: Align End with Selection End
ca: Alinea per darrera amb el final de la selecció

en: Align End with Selection Start
ca: Alinea per darrera amb l'inici de la selecció

en: Align Tracks Together
ca: Alinea les pistes conjuntament

en: Align Tracks...
ca: Alinea les pistes...

en: Align and move cursor...
ca: Alinea i mou el cursor

en: Align with &Cursor
ca: Alinea amb el &cursor

en: Align with &Zero
ca: Alinea amb el &zero

en: Align with Selection &End
ca: Alinea amb el final de la &selecció

en: Align with Selection &Start
ca: Alinea amb l'&inici de la selecció

en: Aligned
ca: Alineat

en: Aligned cursor
ca: Cursor alineat

en: Aligned end with cursor
ca: Alineat pel darrera amb el cursor

en: Aligned end with selection end
ca: Alineat pel darrera amb el final de la selecció

en: Aligned end with selection start
ca: Alineat pel darrera amb l'inici de la selecció

en: Aligned with selection end
ca: Alineat amb el final de la selecció

en: Aligned with selection start
ca: Alineat amb l'inici de la selecció

en: Aligned with zero
ca: Alineat amb el zero

en: All files (*)|*
ca: Tots els fitxers (*)|*

en: All files (*.*)|*.*|Audacity projects (*.aup)|*.aup|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|List of Files (*.lof)|*.lof
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Projectes de l'Audacity (*.aup)|*.aup|Fitxers WAV (*.wav)|*.wav|Fitxers AIFF (*.aif)|*.aif|Fitxers AU (*.au)|*.au|Fitxers MP3 (*.mp3)|*.mp3|Fitxers Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg|Llistat de fitxers (*.lof)|*.lof

en: All files (*.*)|*.*|MIDI files (*.mid)|*.mid|Allegro files (*.gro)|*.gro
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Fitxers MIDI (*.mid)|*.mid|Fitxers Allegro (*.gro)|*.gro

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|List of Files (*.lof)|*.lof
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Fitxers WAV (*.wav)|*.wav|Fitxers AIFF (*.aif)|*.aif|Fitxers AU (*.au)|*.au|Fitxers MP3 (*.mp3)|*.mp3|Fitxers Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg|Llistat de fitxers (*.lof)|*.lof

en: Alt-Left-Click
ca: Alt-Clic amb l'esquerra

en: Always allow pausing
ca: Permet posar en pausa sempre

en: Amount to import:
ca: Quantitat a importar:

en: Amplification (dB):
ca: Amplificació (dB)

en: Amplification Settings
ca: Paràmetres d'amplificació

en: Amplify
ca: Amplifica

en: Amplify by Dominic Mazzoni
ca: Amplificador, per Dominic Mazzoni

en: Amplify...
ca: Amplifica...

en: Amplifying
ca: Amplificant

en: Amplitude (0-1)
ca: Amplitud (0-1)

en: An error occurred while opening the project file.
    Some audio may not have been retrieved.
ca: S'ha produït un error mentre s'obria el fitxer del projecte.
    Podria ser que alguna part de l'àudio no s'hagués carregat.

en: Any
ca: Qualsevol

en: Applied effect: %s
ca: Efecte aplicat: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
ca: Efecte aplicat: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
ca: Efecte aplicat: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
ca: Efecte aplicat: %s %.2f semitons

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
ca: Efecte aplicat: %s %d etapes, %.0f%% moll, freqüència = %.1f Hz, fase inicial = %.0f graus, intensitat = %d, resposta = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
ca: Efecte aplicat: %s retard = %f segons, factor de decaïment= %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
ca: Efecte aplicat: %s freqüència = %.0f Hz, accentuació = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
ca: Efecte aplicat: %s freqüència = %.1f Hz, fase inicial = %.0f graus, profunditat = %.0f%%, ressonància = %.1f, desplaçament de freqüència = %.0f%%

en: Applied effect: Generate %s %s wave, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f
ca: Efecte aplicat: S'ha generat %s %s ona, freqüència = %.2f Hz, amplitud = %.2f

en: Applied effect: Generate Silence
ca: Efecte aplicat: Genera silenci

en: Applied effect: Generate White Noise
ca: Efecte aplicat: Genera soroll blanc

en: Apply Gain after compressing
ca: Genera augment després de la compressió

en: Applying Dynamic Range Compression...
ca: S'està aplicant la compressió de rang dinàmic...

en: Applying Nyquist Effect...
ca: S'està aplicant l'efecte Nyquist...

en: Applying Phaser
ca: S'està aplicant l'efecte Phaser

en: Applying Wahwah
ca: S'està aplicant l'efecte Wahwah

en: Are you sure you want to save the file as "
ca: Esteu segurs de voler desar el fitxer amb el nom "

en: Artist
ca: Artista

en: Artist:
ca: Artista:

en: Attack Time:
ca: Temps d'atac:

en: Attack Time: %.1f secs
ca: Temps d'atac: %.1f seg

en: Audacious!
ca: Audagiós!

en: Audacity Control Toolbar
ca: Barra d'eines de control de l'Audacity

en: Audacity Edit Toolbar
ca: Barra d'eines d'edició de l'Audacity

en: Audacity First Run
ca: És el primer cop que s'inicia l'Audacity

en: Audacity Meter Toolbar
ca: Barra d'indicadors de nivell de l'Audacity

en: Audacity Mixer Toolbar
ca: Barra d'eines del mesclador de l'Audacity

en: Audacity Preferences
ca: Preferències de l'Audacity

en: Audacity Project Files
ca: Fitxers de Projecte Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ca: L'Audacity no ha pogut trobar un lloc per desar-hi els fitxers temporals.
    Si us plau, indiqueu una carpeta en el diàleg de preferències.

en: Audacity did not recognize the type of this file.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw"
ca: L'Audacity no pot reconèixer aquest tipus de fitxers.
    Si no està comprimit proveu d'importar-lo amb l'opció "Importa cru"

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses LAME, an MP3 exporting library available separately.  See the documentation for more information.
    
    Would you like to locate LameLib now?
ca: L'Audacity no exporta directament fitxers MP3, però pot emprar el LAME, una llibreria MP3 disponible separadament. Vegeu la documentació per a més informació.
    
    Desitgeu ara indicar a l'Audacity on es troba la llibreria Lame?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must
    obtain lame_enc.dll separately, by downloading the LAME MP3 encoder,and then locate this file for Audacity.  You only need to do this once.
    
    Would you like to locate lame_enc.dll now?
ca: L'Audacity no exporta directament fitxers MP3, però pot emprar la
    llibreria gratuïta LAME per realitzar la codificació de fitxers d'MP3.  Heu
    d'obtenir el fitxer lame_enc.dll per separat, descarregant-vos el codificador d'MP3 LAME, i en acabat heu d'indicar a l'Audacity on l'heu desat. Això només cal fer-ho un cop.
    
    Desitgeu indicar ara a l'Audacity on es troba el fitxer lame_enc.dll?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the 
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must 
    obtain libmp3lame.so separately, either by downloading it or building 
    it from the sources, and then locate the file for Audacity.  You only 
    need to do this once.
    
    Would you like to locate libmp3lame.so now?
ca: L'Audacity no exporta directament fitxers MP3, però pot emprar la 
    llibreria gratuïta LAME per realitzar la codificació MP3.  Heu 
    d'obtenir el fitxer libmp3lame.so separadament, descarregant-lo o  creant-lo 
    des de les fonts, i indicar a l'Audacity on l'heu deixat.  Això només cal 
    fer-ho un cop.
    
    Desitgeu localitzar ara la llibreria libmp3lame.so?

en: Audacity found temporary files that were not deleted or saved
    the last time you used Audacity.
    
    Audacity can't recover them automatically, but if you choose not
    to delete them, you can recover them manually.
    
    Delete temporary files?
ca: Hi ha fitxers temporals que no van ser esborrats ni desats
    la darrera vegada que veu fer servir l'Audacity.
    
    L'Audacity no els pot recuperar automàticament, però si decidiu no
    esborrar-los podeu intentar recuperar-los manualment.
    
    Voleu esborrar els fitxers temporals?

en: Audacity is a free program written by a team of volunteer developers around the world.  Coordination happens thanks to SourceForge.net, an online service that provides free tools to open-source software projects.  Audacity is available for Windows 98 and newer, Mac OS X, Linux, and other Unix-like operating systems.  Older versions of Audacity are available for Mac OS 9.
ca: L'Audacity és un programa gratuït escrit per un equip de desenvolupadors d'arreu del món. La coordinació és possible gràcies a SourceForge.net, un servei en línia que posa a l'abast eines per projectes de programari lliure. L'Audacity es troba disponible per a Windows 98 i superior, Mac OSX, Linux, i altres sistemes operatius de tipus Unix. També hi ha versions antigues de l'Audacity per a Mac OS 9.

en: Audacity is already running
ca: L'Audacity ja està en funcionament

en: Audacity is now going to exit.  Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
ca: L'Audacity s'està tancant. Reinicieu-lo per poder fer servir el nou directori temporal.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
ca: Els fitxers de tipus 'projecte Audacity' (.AUP) no es troben actualment 
    associats amb l'Audacity. 
    
    Voleu associar-los-hi, de manera que es puguin obrir amb un doble clic?

en: Audacity project files (.aup) let you save everything you're working on exactly as it
    appears on the screen, but most other programs can't open Audacity project files.
    
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
ca: Els fitxers de projecte Audacity (.aup) us permeten desar tot el que esteu
    utilitzant exactament com apareix a la pantalla, però no hi ha cap altre
    programa que els pugui obrir.
    
    Si voleu desar en un format que pugui ser obert per altres programes seleccioneu
    alguna de les opcions d'exportació.

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
ca: Projectes Audacity (*.aup)|*.aup

en: Audacity was expecting a library named "%s".  Are you sure you want to attempt to export MP3 files using "%s"?
ca: L'Audacity estava esperant una llibreria anomenada "%s". Esteu segurs de voler intentar exportar els fitxers MP3 emprant "%s"?

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
    Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
    
    Do you still want to start Audacity?
ca: L'Audacity no ha estat capaç de bloquejar la carpeta de fitxers temporals.
    Podria ser que aquesta carpeta estigués en ús per alguna altra còpia de l'Audacity.
    Engegar dues còpies de manera simultània pot causar
    pèrdua de dades o penjar l'ordinador.
    
    realment voleu engegar l'Audacity?

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
ca: L'Audacity no ha estat capaç de convertir un projecte de l'Audacity 1.0 al nou format de projecte.

en: Audio I/O
ca: E/S d'àudio

en: Audio Track
ca: Pista d'àudio

en: Author:
ca: Autor:

en: Automatic Volume Control
ca: Control automàtic de volum

en: Automatic Volume Control by Vincent A. Busam
ca: Control automàtic de volum, per Vicent A. Busam

en: Automatic Volume Control...
ca: Control automàtic de volum...

en: Autoscroll while playing
ca: Desplaçament automàtic mentre s'interpreta

en: BassBoost by Nasca Octavian Paul
ca: BassBoost, per Nasca Octavian Paul

en: Beats per Minute (BPM):   from
ca: Pulsacions per minut (PPM): des de

en: Benchmark
ca: Test de rendiment

en: Bit Rate:
ca: Resolució:

en: Boost (dB):
ca: Accentuació (dB):

en: Boosting Bass Frequencies
ca: S'estan accentuant les freqüències baixes

en: Buttons
ca: Botons

en: Can't Redo
ca: No es pot refer

en: Can't Undo
ca: No es pot desfer

en: Can't export multiple files
ca: No es poden exportar múltiples fitxers

en: Can't process replacing
ca: No es pot processar la substitució

en: Cancel
ca: Anul·la

en: Cannot export audio in this format.
ca: No es pot exportar l'àudio a aquest format

en: Cannot export audio to %s
ca: No es port exportar l'àudio a %s

en: Cannot remove a pop or click at the very beginning of a track.
ca: No es poden netejar els sorolls en una posició tan propera a l'inici d'una pista

en: Cannot remove a pop or click longer than one second.
ca: No es poden netejar els soroll que tinguin una durada de més d'un segon.

en: Center
ca: Centre

en: Change Amplification Envelope
ca: Canvia l'envolupant d'amplificació

en: Change ONE Sample only
ca: Canvia només UNA mostra

en: Change Pitch
ca: Canvia el to

en: Change Pitch without Changing Tempo
ca: Canvia el to sense canviar el temps

en: Change Pitch...
ca: Canvia el to...

en: Change Sample
ca: Canvia la mostra

en: Change Several Samples
ca: Canvia diverses mostres

en: Change Speed
ca: Canvia la velocitat

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
ca: Canvia la velocitat, afectant tant al temps com al to

en: Change Speed...
ca: Canvia la velocitat...

en: Change Tempo
ca: Canvia el temps

en: Change Tempo without Changing Pitch
ca: Canvia el temps sense canviar el to

en: Change Tempo...
ca: Canvia el temps...

en: Change lower speed limit (%) to:
ca: Canvia el límit inferior de velocitat (%) a:

en: Change track name to:
ca: Canvia el nom de la pista a:

en: Change upper speed limit (%) to:
ca: Canvia el límit superior de velocitat (%) a:

en: Change window size must be less than or equal to Adjustment window size.
ca: La mida de la finestra de modificacions ha de ser menor que o igual a la de la finestra d'ajustaments.

en: Changed '%s' to %d Hz
ca: S'ha canviat '%s' a %d Hz

en: Changed '%s' to %s
ca: S'ha canviat '%s' a %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
ca: Els canvis en el directori temporal tindran efecte quan reinicieu l'Audacity

en: Changing Pitch
ca: S'està canviant el to

en: Changing Speed
ca: S'està canviant la velocitat

en: Changing Tempo
ca: S'està canviant el temps

en: Changing block %s
ca: S'està canviant el bloc %s

en: Changing volume
ca: S'està canviant el volum

en: Channel
ca: Canal

en: Channels:
ca: Canals

en: Choose Language for Audacity to use:
ca: Trieu l'idioma que farà servir l'Audacity:

en: Choose a font for Label Tracks
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de les pistes d'etiquetes

en: Choose a location to place the temporary directory
ca: Trieu la ubicació del directori temporal

en: Choose a location to save the exported files
ca: Trieu una ubicació per a desar-hi els fitxers exportats

en: Choose...
ca: Navega...

en: Cleaning up temporary files...
ca: S'estan eliminant els fitxers temporals...

en: Clear
ca: Neteja

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
ca: Cliqueu i arrossegueu per ajustar la mida relativa de les pistes estereofòniques.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
ca: Cliqueu i arrossegueu per modificar l'envolupant d'amplitud

en: Click and drag to edit the samples
ca: Cliqueu i arrossegueu per modificar les mostres

en: Click and drag to move a track in time
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure una pista en el temps

en: Click and drag to move left selection boundary.
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure el límit esquerre de la selecció.

en: Click and drag to move right selection boundary.
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure el límit dret de la selecció.

en: Click and drag to resize the track.
ca: Cliqueu i arrossegueu per redimensionar la pista.

en: Click and drag to select audio
ca: Cliqueu i arrossegueu per seleccionar l'àudio

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
ca: Clic per apropar i Maj+clic per allunyar

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
ca: Clic per ampliar verticalment, Maj+Clic per allunyar, arrossegueu per ampliar una determinada zona.

en: Close
ca: Tanca

en: Command
ca: Ordre

en: Command Action
ca: Acció d'ordre

en: Command-line exporting is only supported on UNIX
ca: L'exportació de línies d'ordre només és permesa en UNIX

en: Command-line options supported:
      -help (this message)
      -test (run self diagnostics)
      -blocksize ### (set max disk block size in bytes)
    
    In addition, specify the name of an audio file or Audacity project
    to open it.
ca: Les ordres permeses són:
      -help (aquest missatge)
      -test (executa autodiagnòstics)
      -blocksize ### (mida màxima del bloc de disc en octets)
    
    A més, cal especificar el nom d'un fitxer d'àudio o d'un projecte
    de l'Audacity per obrir-lo.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
ca: S'ha convertit un projecte 1.0 al nou format.
    El fitxer antic ha estat desat amb el nom '%s'

en: Copy
ca: Copia

en: Could not open MP3 encoding library!
ca: No s'ha pogut obrir la llibreria de codificació MP3!

en: Could not open file:
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer:

en: Could not open file: "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer: "%s"

en: Could not save project.  Perhaps %s is not writeable,
    or the disk is full.
ca: No s'ha pogut desar el projecte. Potser no es pot escriure a %s
    o potser el disc és ple.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta de dades del projecte:"%s"

en: Couldn't open the Audacity Help file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ajuda de l'Audacity

en: Couldn't write to file:
ca: No s'ha pogut escriure en el fitxer:

en: Created new audio track
ca: S'ha creat una nova pista d'àudio

en: Created new label track
ca: S'ha creat una nova pista d'etiquetes

en: Created new project
ca: S'ha creat un projecte nou

en: Created new stereo audio track
ca: S'ha creat una nova pista d'àudio en estèreo

en: Created new time track
ca: S'ha creat una nova pista de temps

en: Creating Noise Profile
ca: Creant perfil de soroll

en: Credits
ca: Crèdits

en: Ctrl-Left-Drag
ca: Ctrl-Arrossegar Esquerra

en: Ctrl-Wheel-Rotate
ca: Ctrl-Rotació de la rodeta del ratolí

en: Cu&t	Ctrl+X
ca: &Retalla	Ctrl+X

en: Cuberoot Autocorrelation
ca: Autocorrelació d'arrel cúbica.

en: Cursor Left	Left
ca: Cursor esquerra	Esquerra

en: Cursor Right	Right
ca: Cursor dreta	Dreta

en: Cursor to End
ca: Cursor al final

en: Cursor: %.3lf NTSC frames (29.97 fps)   %s
ca: Cursor: %.3lf quadres NTSC (29.97 fps)   %s

en: Cursor: %.3lf PAL frames (25 fps)   %s
ca: Cursor: %.3lf quadres PAL (25 fps)   %s

en: Cursor: %.3lf film frames (24 fps)   %s
ca: Cursor: %.3lf quadres de filmació (24 fps)   %s

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s)
ca: Cursor: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %f,    Pic: %.4f seg (%d Hz) (%s)

en: Cursor: %02i:%02i:%06.3lf cdda min:sec:frames (75 fps)   %s
ca: Cursor: %02i:%02i:%06.3lf cdda min:seg:quadre (75 fps)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame h:mm:ss:ff (%.3lf NTSC frames)   %s
ca: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf quadres NTSC amb pèrdua h:mm:ss:ff (%.3lf quadres NTSC)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff (%.3lf NTSC frames)   %s
ca: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf quadres NTSC sense pèrdua h:mm:ss:ff (%.3lf quadres NTSC)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff 25 fps (%.3lf PAL frames)   %s
ca: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff 25 fps (%.3lf quadres PAL)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf film h:mm:ss:ff 24 fps (%.3lf film frames)   %s
ca: Cursor: %1i:%02i:%02i:%06.3lf filmació h:mm:ss:ff 24 fps (%.3lf quadres de filmació)   %s

en: Cursor: %1i:%02i:%09.6f hr:min:sec   %s
ca: Cursor: %1i:%02i:%09.6f hr:min:seg   %s

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s)
ca: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Pic: %d Hz (%s)

en: Cursor: %i+%04i cdda sectors+bytes (2352 bytes per sector)   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %i+%04i cdda sectors+octets (2352 octets per sector)   [Arrodonit a mostres]

en: Cursor: %i+%04i cdda sectors+bytes (2352 bytes per sector)   [Snap-To Samples]   Change Project Rate to 44100 for cdda
ca: Cursor: %i+%04i cdda sectors+octets (2352 octets per sector)   [Arrodonit a mostres]   Canvia la freqüència del projecte a 44100 per cdda

en: Cursor: %i+%i sec+samples   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %i+%i seg+mostres   [Arrodonit a mostres]

en: Cursor: %i:%02i+%i min:sec+samples   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %i:%02i+%i min:seg+mostres   [Arrodonit a mostres]

en: Cursor: %i:%09.6f min:sec   %s
ca: Cursor: %i:%09.6f min:seg   %s

en: Cursor: %i:%09.6lf min:sec   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %i:%09.6lf min:seg   [Arrodonit a mostres]

en: Cursor: %lf sec   %s
ca: Cursor: %lf seg   %s

en: Cursor: %lf sec   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %lf seg   [Arrodonit a mostres]

en: Cursor: %li samples   [Snap-To Samples]
ca: Cursor: %li mostres   [Arrodonit a mostres]

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut to the clipboard
ca: Retalla i enganxa al porta-retalls

en: D&uplicate	Ctrl+D
ca: &Duplica	Ctrl+D

en: DRY
ca: SEC

en: Decay factor:
ca: Factor de decaïment

en: Default Sample Format:
ca: Resolució per defecte:

en: Default Sample Rate:
ca: Freqüència per defecte:

en: Default endianness
ca: Endianness per defecte

en: Defaults
ca: Valors per defecte

en: Delay time (seconds):
ca: Temps de retard (segons):

en: Delete
ca: Elimina

en: DeleteKey	Backspace
ca: Tecla d'eliminació	Espai enrere

en: DeleteKey2	Delete
ca: Tecla d'eliminació2	Espai enrere

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
ca: S'han eliminat %.2f segons a t=%.2f

en: Depth (%):
ca: Profunditat (%):

en: Depth:
ca: Profunditat:

en: Developers:
ca: Desenvolupadors:

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory %s does not exist. Create it?
ca: El directori %s no existeix. Desitgeu crear-lo?

en: Directory %s is not writable
ca: No es pot escriure al directori %s

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Discard
ca: Descarta

en: Discard undo data
ca: Descarta dades de desfer

en: Dock Control Toolbar
ca: Barra d'eines de control encastada

en: Dock Edit Toolbar
ca: Barra d'eines d'edició encastada

en: Dock Meter Toolbar
ca: Barra d'indicadors de nivell encastada

en: Dock Mixer Toolbar
ca: Barra d'eines del mesclador encastada

en: Documentation Writer
ca: Escriptor de documentació

en: Don't allow clipping
ca: No permetre que cap mostra surti fora dels marges

en: Don't show this warning again
ca: No ensenyis més aquest advertiment

en: Down Octave
ca: Octava avall

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
ca: Arrossegar verticalment l'etiqueta per canviar l'ordre de les pistes

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
ca: Arrossegar per ampliar la regió, Clic del botó dret per allunyar

en: Draw Tool
ca: Eina de dibuix

en: Draw Tool	F3
ca: Eina de dibuix	F3

en: Draw currently only works with waveforms.
ca: Ara per ara, el dibuix només funciona amb sons d'ona.

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicated
ca: Duplicat

en: Dynamic Range Compressor
ca: Abast dinàmic de compressió

en: Dynamic Range Compressor by Dominic Mazzoni
ca: Compressor d'abast dinàmic, per Dominic Mazzoni

en: E&xit
ca: &Surt

en: Echo
ca: Eco

en: Echo...
ca: Eco...

en: Edit ID3 Tags
ca: Edita les etiquetes ID3

en: Edit ID3 Tags (for MP3 exporting)
ca: Edició d'etiquetes ID3 (per exportar a MP3)

en: Edit ID3 tags
ca: Edita les etiquetes ID3

en: Edit the ID3 tags for all MP3 files
ca: Edita les etiquetes ID3 per tots els fitxers MP3

en: Edit the ID3 tags for the MP3 file
ca: Edita les etiquetes ID3 per al fitxer MP3

en: Effe&ct
ca: Efe&cte

en: Effect Settings
ca: Paràmetres d'efecte

en: Enable Edit Toolbar
ca: Habilita la barra d'eines d'edició

en: Enable Meter Toolbar
ca: Habilita la barra d'indicadors de nivell

en: Enable Mixer Toolbar
ca: Habilita la barra d'eines del mesclador

en: Enable dragging of left and right selection edges
ca: Habilita l'arrossegament de les vores dreta i esquerra de la selecció

en: Enable ergonomic order of Audio I/O buttons
ca: Ordena de manera ergonòmica els botons d'E/S d'àudio

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Enhanced Autocorrelation
ca: Autocorrelació millorada

en: Enter Nyquist Command:
ca: Escriviu l'ordre Nyquist:

en: Enter a rate in Hz (samples per second):
ca: Escriviu un valor en Hz (mostres per segon):

en: Enter a sample rate in Hz (per second) between 1 and 100000:
ca: Escriviu una freqüència en Hz (mostres per segon) entre 1 i 100000:

en: Envelope
ca: Envolupant

en: Envelope Tool
ca: Eina d'envolupant

en: Envelope Tool	F2
ca: Eina d'envolupant	F2

en: Equalization
ca: Equalització

en: Equalization, by Mitch Golden && Vaughan Johnson
ca: Equalització, per Mitch Golden i Vaughan Johnson

en: Equalization...
ca: Equalització...

en: Error (file may not have been written): %s
ca: Error (pot ser que no s'hagi escrit el fitxer): %s

en: Error Initializing Audio
ca: S'ha comès un error en inicialitzar l'àudio

en: Error importing
ca: S'ha produït un error en importar

en: Error loading keyboard shortcuts
ca: S'ha produït un error en carregar les dreceres de teclat

en: Error locking temporary folder
ca: S'ha produït un error en bloquejar la carpeta temporal

en: Error opening file
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: Error opening project
ca: S'ha produït un error en obrir el projecte

en: Error parsing Allegro file.
ca: S'ha produït un error en analitzar el fitxer Allegro

en: Error parsing MIDI file.
ca: S'ha produït un error en analitzar el fitxer MIDI

en: Error saving keyboard shortcuts
ca: S'ha produït un error en desar les dreceres de teclat

en: Error saving project
ca: S'ha produït un error en desar el projecte

en: Error while opening sound device. Please check the input device settings and the project sample rate.
ca: S'ha produït un error en obrir el dispositiu de so. Reviseu els paràmetres del dispositiu de sortida i la freqüència de mostreig emprada en el projecte.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
ca: S'ha produït un error mentre s'obria el dispositiu de so. Reviseu els paràmetres del dispositiu de sortida i la freqüència de mostreig emprada en el projecte.

en: Error: %s at line %d
ca: Error: %s a la línia %d

en: Error: is directory write-protected or disk full?
ca: Error: pot ser que el directori estigui protegit o que el disc es trobi ple?

en: Expected to read %d samples, got %d samples.
ca: S'esperava llegir %d mostres, i s'han obtingut %d mostres.

en: Export
ca: Exporta

en: Export &Labels...
ca: Exporta &etiquetes

en: Export &Multiple...
ca: Exporta &múltiples fitxers...

en: Export As MP3...
ca: Exporta com a MP3...

en: Export As Ogg Vorbis...
ca: Exporta com a Ogg Vorbis...

en: Export Keyboard Shortcuts As:
ca: Anomena i exporta les dreceres de teclat:

en: Export Labels As:
ca: Anomena i exporta les etiquetes:

en: Export MP3
ca: Exportació d'MP3

en: Export Multiple
ca: Exporta múltiples fitxers

en: Export Selection As MP3...
ca: Exporta la selecció com a MP3...

en: Export Selection As Ogg Vorbis...
ca: Anomena i exporta la selecció com a Ogg Vorbis...

en: Export Spectral Data As:
ca: Anomena i exporta les dades d'espectre:

en: Export format:
ca: Format d'exportació:

en: Export location:
ca: Ubicació de l'exportació:

en: Export...
ca: Exporta...

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
ca: S'està exportant tot el projecte com a Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project as a %s file
ca: S'està exportant tot el projecte com a fitxer %s

en: Exporting the entire project as an mp3
ca: S'està exportant tot el projecte com a un mp3

en: Exporting the entire project using command-line encoder
ca: S'està exportant tot el projecte utilitzant el codificador de línia d''ordres

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
ca: S'està exportant l'àudio seleccionat com a Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio as a %s file
ca: S'està exportant l'àudio seleccionat com a fitxer %s

en: Exporting the selected audio as an mp3
ca: S'està exportant l'àudio seleccionat com a un mp3

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
ca: S'està exportant l'àudio seleccionat utilitzant el codificador de línia d'ordres

en: Extend Selection Range
ca: Amplia l'abast de la selecció

en: FFT Filter
ca: Filtre FFT

en: FFT Filter by Dominic Mazzoni
ca: Filtre FFT, per Dominic Mazzoni

en: FFT Filter...
ca: Filtre FFT...

en: FFT Size
ca: Mida FFT

en: Fade In
ca: Fàding d'inici

en: Fade Out
ca: Fàding final

en: Fading In
ca: S'està fent un fàding d'inici

en: Fading Out
ca: S'està fent un fàding final

en: Fast Sinc Interpolation
ca: Interpolació de sincronia ràpida

en: File Format
ca: Format de fitxer

en: File Formats
ca: Formats de fitxers

en: File name prefix:
ca: Prefix dels noms de fitxer:

en: Find Library
ca: Cerca llibreria

en: Find Zero Crossings	Z
ca: Cerca creuaments amb el zero	Z

en: First file name:
ca: Nom del primer fitxer:

en: Fit &Vertically	Ctrl+Shift+F
ca: Encabir &Verticalment	Ctrl+Shift+F

en: Fit project in window
ca: Encabir el projecte a la finestra

en: Fit selection in window
ca: Encabir la selecció a la finestra

en: Float Control Toolbar
ca: Barra d'eines de control flotant

en: Float Edit Toolbar
ca: Barra d'eines d'edició flotant

en: Float Meter Toolbar
ca: Barra d'indicadors de nivell flotant

en: Float Mixer Toolbar
ca: Barra d'eines del mesclador flotant

en: Font...
ca: Tipus de lletra...

en: Format Change
ca: Canvia el format

en: Free Space:
ca: Espai lliure:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
ca: Freqüència (Hz)	Nivell (dB)

en: Frequency (Hz):
ca: Freqüència (Hz):

en: Frequency (Hz):   from
ca: Freqüència (Hz): des de

en: Frequency / Hz
ca: Freqüència / Hz

en: Frequency Analysis
ca: Anàlisi de freqüències

en: Gain
ca: Increment

en: Generate Tone
ca: Genera un to

en: Generating Silence
ca: S'està generant silenci

en: Generating Tone
ca: S'està generant un to

en: Generating White Noise
ca: S'està generant soroll blanc

en: Genre:
ca: Gènere:

en: Get Noise Profile
ca: Obté el perfil de soroll

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: HTML Help Books (*.htb)|*.htb
ca: Llibres d'ajuda en HTML (.*htb)|*.htb

en: Hardware Playthrough (Play new track while recording it)
ca: Hardware Playthrough (Interpreta les altres pistes mentre se n'enregistra una de nova)

en: Header:
ca: Encapçalament

en: High-quality Sinc Interpolation
ca: Interpolació sincronitzada d'alta qualitat

en: High-quality dither:
ca: Arrodoniment d'alta qualitat:

en: High-quality sample rate converter:
ca: Convertidor de freqüència de mostreig d'alta qualitat:

en: Horizontal Stereo
ca: Estèreo horitzontal

en: ID3 tag exporting disabled
ca: Exportació d'etiquetes ID3 inhabilitada

en: ID3 tag exporting enabled
ca: Exportació d'etiquetes ID3 habilitada

en: ID3v1 (more compatible)
ca: ID3v1 (més compatible)

en: ID3v2 (more flexible)
ca: ID3v2 (més flexible)

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
ca: Si teniu més d'una pista d'àudio podeu exportar-les en fitxers separats,
    i si teniu una pista d'etiquetes, podeu generar un fitxer a partir de cada etiqueta.
    
    Aquest projecte no té ni múltiples pistes ni pista d'etiquetes, o sigui que no és possible fer una exportació múltiple.

en: Import
ca: Importa

en: Import &Labels...
ca: Importa &etiquetes...

en: Import &MIDI...
ca: Importa &MIDI

en: Import &Raw Data...
ca: Importa dades c&rues...

en: Import Labels
ca: Importa etiquetes

en: Import MIDI
ca: Importa MIDI

en: Import Raw Data
ca: Importa dades crues

en: Imported '%s'
ca: '%s' importat

en: Imported MIDI from '%s'
ca: MIDI importat des de '%s'

en: Imported labels from '%s'
ca: Etiquetes importades des de '%s'

en: Importing %s File...
ca: S'està important el fitxer %s...

en: Importing %s file...
ca: S'està important el fitxer %s...

en: Include audio before first label
ca: Inclou l'àudio d'abans de la primera etiqueta

en: Information
ca: Informació

en: Input Meter
ca: Indicador del nivell d'entrada

en: Input Volume
ca: Volum d'entrada

en: Input level meter - click to monitor input
ca: Indicador del nivell d'entrada - feu clic per observar el senyal

en: Interface
ca: Interfície

en: Internal logic fault
ca: Avaria de lògica interna.

en: Invalid Vorbis bitstream header
ca: Encapçalament invàlid de Vorbis bistream

en: Invalid duration in LOF file.
ca: Indicació incorrecta de durada en el fitxer LOF

en: Invalid rate.
ca: Freqüència incorrecta

en: Invalid track offset in LOF file.
ca: Indicació incorrecta de posició de pista en el fitxer LOF

en: Invalid window offset in LOF file.
ca: Indicació incorrecta de posició de finestra en el fitxer LOF

en: Invert
ca: Mirall horitzontal

en: Inverting
ca: S'està invertint...

en: Key Combination
ca: Combinació de tecles

en: Keyboard
ca: Teclat

en: L
ca: E

en: LADSPA plug-in support disabled
ca: Ús del connector LADSPA inhabilitat

en: LADSPA plug-in support enabled
ca: Ús del connector LADSPA habilitat

en: LFO Frequency (Hz):
ca: Freqüència LFO (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
ca: Fase d'inici LFO (deg.):

en: LOF Error
ca: Error de LOF

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label Edit
ca: Edita etiqueta

en: Label Track
ca: Pista d'etiquetes

en: Label Track Font
ca: Tipus de lletra de la pista d'etiquetes

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
ca: Retard (segons)	Freqüència (Hz)	Nivell

en: Language:
ca: Idioma:

en: Left
ca: Esq.

en: Left Channel
ca: Canal esquerre

en: Left Click
ca: Clic esquerre

en: Left Drag
ca: Arrossegar amb el botó esquerre

en: Left,
ca: Esquerra,

en: Left-Click
ca: Clic esquerre

en: Left-Drag
ca: Arrossegar esquerre

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
ca: Esquerra=Apropa, Dreta=Allunya, Centre=Normal

en: Length (seconds):   from
ca: Longitud (segons): des de

en: Less
ca: Menys

en: Levels to discard:
ca: Nivells a descartar

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
ca: Libresample, per Dominic Mazzoni i Julius Smith

en: Libresample support enabled
ca: Extensió Libresample habilitada

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
ca: Libsamplerate, per Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
ca: Error del Libsamplerate: %d

en: Libsamplerate support enabled
ca: Extensió Libsamplerate habilitada

en: Linear
ca: Lineal

en: Linear frequency
ca: Freqüència lineal

en: List of Files in basic text format
ca: Llistat de fitxers en un format bàsic de text

en: Load Predefined Curve
ca: Carrega una corba predefinida

en: Load...
ca: Obre...

en: Loaded %d keyboard shortcuts
ca: S'han llegit %d dreceres de teclat

en: Loading keyboard shortcuts
ca: S'estan llegint les dreceres de teclat

en: Location:
ca: Posició:

en: Log frequency
ca: Freqüència de registre

en: Lower speed limit
ca: Límit inferior de velocitat

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files may be.
ca: Les pistes MIDI no es poden desplaçar individualment, només ho poden els fitxers d'àudio.

en: MP3 Export Setup
ca: Configuració dels paràmetres d'exportació a MP3

en: MP3 Library Version:
ca: Versió de biblioteca MP3:

en: MP3 exporting plugin not found
ca: No s'ha trobat el connector d'exportació a MP3

en: MP3 importing disabled
ca: Exportació a MP3 inhabilitada

en: MP3 importing enabled
ca: Importació a MP3 habilitada

en: Made '%s' a stereo track
ca: Converteix '%s' en una pista estèreo

en: Main Logo
ca: Logotip principal

en: Make Stereo
ca: Fes estèreo

en: Make Stereo Track
ca: Crea una pista estèreo

en: Make a copy of the file before editing (safer)
ca: Fes una còpia del fitxer abans d'editar (més segur)

en: Master Gain Control
ca: Control principal d'augment

en: Maximum Frequency (Hz):
ca: Freqüència màxima (Hz):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
ca: La freqüència màxima ha de trobar-se entre 100 Hz i 100,000 Hz

en: Maximum length of attribute '%s' is %d characters. Data was truncated.
ca: La longitud màxima de l'atribut '%s' és de %d caràcters. Les dades seran truncades.

en: Media read error
ca: Error de lectura

en: Minimum Change %:
ca: Canvi mínim %:

en: Minimum Change Window:
ca: Finestra de canvi mínim:

en: Minimum of dB mode display range
ca: Rang mínim en el mode de visualització per dB

en: Mix
ca: Mescla

en: Mix Output
ca: Sortida mesclada

en: Mixing tracks
ca: Mesclant pistes

en: Modified Label
ca: Etiqueta modificada

en: Monitor input
ca: Monitor del nivell d'entrada

en: More
ca: Més

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
ca: Vinculacions del ratolí (valors predeterminats, no configurable)

en: Move Cursor...
ca: Mou el cursor...

en: Move Track
ca: Mou la pista

en: Move Track Down
ca: Mou la pista avall

en: Move Track Up
ca: Mou la pista amunt

en: Moved '%s' %s
ca: S'ha mogut '%s' %s

en: Moved Sample
ca: Mostra desplaçada

en: Moved gain slider
ca: Regulador d'amplificació del micro desplaçat

en: Moved pan slider
ca: Regulador de posició estereofònica desplaçat

en: Multi
ca: Diverses

en: Multi Tool	F6
ca: Multi-eina

en: Multi-Tool Mode
ca: Mode multi-eina

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
ca: Mode multi-eina: Feu Cmd- per veure les preferències de ratolí i teclat

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
ca: Mode multi-eina: Feu Ctrl-P per veure les preferències de ratolí i teclat

en: Mute
ca: Silenci

en: NTSC drop-frame h:mm:ss:ff
ca: Quadres NTSC amb pèrdua h:mm:ss:ff

en: NTSC frames 29.97 fps
ca: Quadres NTSC 29.97 fps

en: NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff
ca: Quadres NTSC sense pèrdua h:mm:ss:ff

en: Name Change
ca: Canvi de nom

en: Name files:
ca: Anomenar els fitxers:

en: Name...
ca: Nom...

en: New &Audio Track
ca: Nova pista d'&àudio

en: New &Stereo Track
ca: Nova pista &estèreo

en: New &Time Track
ca: Nova pista de &temps

en: New La&bel Track
ca: Nova pista d'eti&quetes

en: New Peak Amplitude (dB):
ca: Nou pic d'amplitud (dB):

en: New Temporary Directory
ca: Nou directori temporal

en: New Track
ca: Pista nova

en: New Value
ca: Valor nou

en: New selection length:
ca: Nova longitud de selecció:

en: Next Tool	D
ca: Eina següent	D

en: No resampling support enabled
ca: Suport al delmatge inhabilitat

en: No tracks are selected!
    Choose Export... to export all tracks.
ca: No s'ha seleccionat cap pista!
    Feu Exporta... per exportar totes les pistes.

en: Noise Removal
ca: Extracció de soroll

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
ca: Extractor de soroll fet per en Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
ca: Extracció de soroll...

en: None
ca: Cap

en: Normalize
ca: Normalitza

en: Normalize by Dominic Mazzoni
ca: Normalitzador fet per en Dominic Mazzoni

en: Normalize maximum amplitude to -3 dB
ca: Normalitza l'amplitud màxima a -3 dB

en: Normalize...
ca: Normalitza...

en: Normalizing...
ca: S'està normalitzant...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
ca: No és una llibreria de codificació d'MP3 vàlida o suportada.

en: Not an Ogg Vorbis file
ca: No és un fitxer Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
ca: No s'han seleccionat prou dades

en: Note Track
ca: Pista de notes

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
ca: Nota: Prement Cmd+Q es tancarà el programa. Totes les altres tecles són vàlides.

en: Nothing to redo
ca: No hi ha res a repetir

en: Nothing to undo
ca: No hi ha res a desfer

en: Number of times to repeat:
ca: Nombre de vegades a repetir:

en: Numbering consecutively
ca: Numera consecutivament

en: Nyquist Prompt
ca: Línia d'ordres de Nyquist

en: Nyquist Prompt...
ca: Línia d'ordres de Nyquist...

en: Nyquist did not return audio.
ca: Nyquist no ha retornat àudio.

en: Nyquist returned the value: %d
ca: Nyquist ha retornat el valor: %d

en: Nyquist returned the value: %f
ca: Nyquist ha retornat el valor :%f

en: Nyquist returned too many audio channels.
ca: Nyquist ha retornat massa canals d'àudio.

en: OGG Export Setup
ca: Configuració d'exportació a OGG

en: OGG Quality:
ca: Qualitat OGG:

en: OK
ca: D'acord

en: Ogg Vorbis importing disabled
ca: Importació d'Ogg Vorbis inhabilitada

en: Ogg Vorbis importing enabled
ca: Importació d'Ogg Vorbis habilitada

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
ca: El suport al format Ogg Vorbis no s'ha inclòs en aquesta distribució de l'Audacity.

en: Only LAMELib|LAMELib|Shared Libraries (*)|*
ca: Només LAMELib|LAMELib|Llibreries compartides(*)|*

en: Only LameLib|LameLib|All Files (*)|*
ca: Només LameLib|LameLib|Tots els fitxers (*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
ca: Només lame_enc.dll|lame_enc.dll|Llibreries enllaçades dinàmicament (*.dll)|*.dll|Tots els fitxers (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so|libmp3lame.so|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
ca: Només libmp3lame.so|libmp3lame.so|Fitxers d'objectes primaris compartits (*.so)|*.so|Llibreries exteses (*.so*)|*.so*|Tots els fitxers (*)|*

en: Opening Audacity Project
ca: Obrint el projecte Audacity

en: Original Value
ca: Valor original

en: Other contributors:
ca: Altres contribuïdors:

en: Other...
ca: Altres...

en: Out of disk space
ca: S'ha exhaurit l'espai lliure del disc

en: Output Meter
ca: Indicador del nivell de sortida

en: Output Volume
ca: Volum de sortida

en: Output level meter
ca: Indicador del nivell de sortida

en: Overwrite existing files
ca: Sobrescriu els fitxers existents

en: PAL frames 25 fps
ca: Quadres PAL 25 fps

en: PAL h:mm:ss:ff 25 fps
ca: PAL h:mm:ss:ff 25 mps

en: Page Setup...
ca: Configuració de la pàgina...

en: Pan
ca: Balanç

en: Paste
ca: Enganxa

en: Pasted from the clipboard
ca: Enganxat des del porta-retalls

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause	P
ca: Pausa	P

en: Pencil
ca: Llapis

en: Percent Change:
ca: Canvi percentual:

en: Performing Echo
ca: S'està aplicant l'eco

en: Performing Effect: %s
ca: S'està aplicant l'efecte: %s

en: Performing Equalization
ca: S'està realitzant l'equalització

en: Performing FFT Filter
ca: S'està aplicant el filtre FFT

en: Performing Repeat
ca: S'està realitzant la repetició

en: Phaser by Nasca Octavian Paul
ca: Phaser, per Nasca Octavian Paul

en: Pitch (EAC)
ca: To (EAC)

en: Pitch:   from
ca: To: des de

en: Play (Shift for loop-play)
ca: Reprodueix (+Maj. per reproduir en bucle)

en: Play Looped	L
ca: Reprodueix en bucle	L

en: Play Looped	Shift+Spacebar
ca: Reprodueix en bucle	Majús.+Espai

en: Play One Second	1
ca: Reprodueix un segon	1

en: Play To Selection	B
ca: Reprodueix fins la selecció	B

en: Play other tracks while recording new one
ca: Reprodueix les altres pistes mentre se n'enregistra una de nova

en: Play/Stop	Spacebar
ca: Reprodueix/Atura	Espai

en: Playback
ca: Reproducció

en: Plugins %i to %i
ca: Connectors de %i a %i

en: Plugins 1 to %i
ca: Connectors de 1 a %i

en: Pop and Click Removal...
ca: Eliminació de sorolls...

en: Predefined:
ca: Predefinit:

en: Preview
ca: Provar

en: Previous Tool	A
ca: Eina anterior	A

en: Primary developer
ca: Desenvolupador primari

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Program build date:
ca: Data de muntatge del programa:

en: Programmer
ca: Programador

en: Progress
ca: Progrés

en: Project leader and primary programmer
ca: Cap del projecte i programador primari

en: Project rate:
ca: Freqüència:

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quick Mix
ca: Mescla ràpida

en: Quick mix
ca: Mescla ràpida

en: Quit Audacity upon closing last window
ca: Surt de l'Audacity quan s'hagi tancat la última finestra

en: R
ca: D

en: Rate Change
ca: Canvia la freqüència

en: Ratio:
ca: Ràtio:

en: Ratio: %.0f:1
ca: Ràtio: %.0f:1

en: Ratio: %.1f:1
ca: Ràtio: %.1f:1

en: Raw
ca: Cru

en: Read directly from the original file (faster)
ca: Llegeix directament des del fitxer original (més ràpid)

en: Real-time dither:
ca: Arrodoniment en temps real:

en: Real-time sample rate converter:
ca: Convertidor de freqüència en temps real:

en: Record
ca: Enregistrament

en: Record	R
ca: Enregistra	R

en: Recorded Audio
ca: Àudio enregistrat

en: Recording
ca: Enregistrament

en: Recording time remaining: %d hours and %d minutes
ca: Temps restant d'enregistrament: %d hores i %d minuts

en: Recording time remaining: %d minutes
ca: Temps restant d'enregistrament: %d minuts

en: Recording time remaining: %d seconds
ca: Temps restant d'enregistrament: %d segons

en: Recording time remaining: 1 hour and %d minutes
ca: Temps restant d'enregistrament: 1 hora i %d minuts

en: Redo
ca: Refés

en: Remo&ve Tracks
ca: &Elimina pistes

en: Remove Noise
ca: Extreu soroll

en: Remove Track
ca: Elimina pista

en: Remove any DC offset (center on 0 vertically)
ca: Extreu qualsevol desviament del DC (centrar verticalment en el 0)

en: Removed audio track(s)
ca: Pista(es) d'àudio eliminada(es)

en: Removed track '%s.'
ca: S'ha eliminat la pista '%s'

en: Removing Noise
ca: Extraient soroll

en: Removing unwanted noise
ca: Extraient soroll no desitjat

en: Renamed '%s' to '%s'
ca: Canviat el nom de '%s' a '%s'

en: Renamed file: %s
ca: Canviat el nom del fitxer: %s

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat %s	Ctrl+R
ca: Repeteix %s	Ctrl+R

en: Repeat Last Effect	Ctrl+R
ca: Repeteix el darrer efecte	Ctrl+R

en: Repeat by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
ca: Repetidor, per Dominic Mazzoni

en: Repeat...
ca: Repeteix...

en: Repeated %d times
ca: Repeteix %d vegades

en: Resampling disabled.
ca: Delmatge inhabilitat

en: Resonance:
ca: Ressonància:

en: Restore Defaults
ca: Restaura valors per defecte

en: Reverse
ca: Marxa enrera

en: Reversing
ca: S'està invertint la peça...

en: Right
ca: D

en: Right Channel
ca: Canal dret

en: Right Click
ca: Clic amb el botó dret

en: Right Drag
ca: Arrossegar amb el botó dret

en: Right,
ca: Dreta,

en: Right-Click
ca: Clic-dreta

en: Right-Drag
ca: Arrossegar-dreta

en: Same as Left-Drag
ca: El mateix que arrossegar-esquerra

en: Same as select tool
ca: El mateix que l'eina de seleccionar

en: Same as zoom tool
ca: El mateix que l'eina de zoom

en: Sample Edit
ca: Edita mostra

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Save %s File As:
ca: Enregistra el fitxer %s amb el nom:

en: Save Project &As...
ca: &Anomena i desa projecte...

en: Save Project As:
ca: Desa el projecte amb el nom:

en: Save changes before closing?
ca: Desitgeu desar els canvis abans de tancar?

en: Save changes?
ca: Desitgeu desar els canvis?

en: Save...
ca: Desa...

en: Saved %s
ca: Desat %s

en: Sawtooth
ca: Dent de serra

en: Scroll up or down
ca: Desplaçament amunt o avall

en: Search for?
ca: Cercar què?

en: Search help for keyword
ca: Cerca un paraula clau en l'ajuda

en: Select
ca: Seleccionar

en: Select a MIDI file...
ca: Seleccioneu un fitxer MIDI...

en: Select a few seconds of just noise
    so Audacity knows what to filter out, then
    click Get Noise Profile:
ca: Seleccioneu uns pocs segons on només hi hagi
    soroll a fi que l'Audacity conegui què ha de filtrar,
    i llavors feu clic al botó.

en: Select a text file containing labels...
ca: Seleccioneu un text que contingui les etiquetes...

en: Select all of the audio you want filtered,
    choose how much noise you want filtered out,
    and then click Remove Noise.
ca: Seleccioneu tot l'àudio que vulgueu filtrar,
    indiqueu la quantitat de soroll que voleu eliminar
    i feu clic a Extreu soroll.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
ca: Seleccioneu un fitxer XML amb les dreceres de teclat de l'Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
ca: Seleccioneu qualsevol arxiu d'àudio que no comprimit...

en: Select one or more audio files...
ca: Seleccioneu un o més fitxers d'àudio...

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Selection Contract Left	Ctrl+Shift+Right
ca: Contreu la selecció a l'esquerra	Ctrl+Maj+Dreta

en: Selection Contract Right	Ctrl+Shift+Left
ca: Contreu la selecció a la dreta	Ctrl+Maj+Esquerra

en: Selection Extend Left	Shift+Left
ca: Expandeix la selecció a l'esquerra	Maj+Esquerra

en: Selection Extend Right	Shift+Right
ca: Expandeix la selecció a la dreta	Maj+Dreta

en: Selection Restore
ca: Restaura la selecció

en: Selection Save
ca: Desa la selecció

en: Selection Tool
ca: Eina de selecció

en: Selection Tool	F1
ca: Eina de selecció	F1

en: Selection to End	Shift+End
ca: Selecciona fins al final	Shift+End

en: Selection to Start	Shift+Home
ca: Selecciona fins a l'inici	Shift+Home

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf NTSC frames)   %s
ca: Selecció: %.3lf - %.3lf (%.3lf NTSC quadres)   %s

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf PAL frames)   %s
ca: Selecció: %.3lf - %.3lf (%.3lf quadres PAL)   %s

en: Selection: %.3lf - %.3lf (%.3lf film frames)   %s
ca: Selecció: %.3lf - %.3lf (%.3lf quadres de filmació)   %s

en: Selection: %02i:%02i:%06.3lf - %02i:%02i:%06.3lf (%02i:%02i:%06.3lf cdda min:sec:frames)   %s
ca: Selecció: %02i:%02i:%06.3lf - %02i:%02i:%06.3lf (%02i:%02i:%06.3lf cdda min:seg:quadres)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC drop-frame h:mm:ss:ff) (%.3lf NTSC frames)   %s
ca: Selecció: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf quadres NTSC amb pèrdua h:mm:ss:ff) (%.3lf quadres NTSC)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf NTSC non-drop-frame h:mm:ss:ff) (%.3lf NTSC frames)   %s
ca: Selecció: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf quadres NTSC sense pèrdua h:mm:ss:ff) (%.3lf quadres NTSC)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff) (%.3lf PAL frames)   %s
ca: Selecció: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf PAL h:mm:ss:ff) (%.3lf quadres PAL)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf film h:mm:ss:ff) (%.3lf film frames)   %s
ca: Selecció: %1i:%02i:%02i:%06.3lf - %1i:%02i:%02i:%06.3lf (%1i:%02i:%02i:%06.3lf pel·lícula h:mm:ss:ff) (%.3lf quadres de pel·lícula)   %s

en: Selection: %1i:%02i:%09.6f - %1i:%02i:%09.6f (%1i:%02i:%09.6f hr:min:sec)   %s
ca: Selecció: %1i:%02i:%09.6f - %1i:%02i:%09.6f (%1i:%02i:%09.6f hr:min:seg)   %s

en: Selection: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+bytes)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+octets)   [Arrodonit a mostres]

en: Selection: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+bytes)   [Snap-To Samples]   Change Project Rate to 44100 for cdda
ca: Selecció: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+octets)   [Arrodonit a mostres]   Canvia la freqüència del projecte a 44100 per cdda

en: Selection: %i+%i - %i+%i (%i+%i sec+samples)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %i+%i - %i+%i (%i+%i seg+mostres)   [Arrodonit a mostres]

en: Selection: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:sec+samples)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:seg+mostres)   [Arrodonit a mostres]

en: Selection: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f min:sec)   %s
ca: Selecció: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f min:seg)   %s

en: Selection: %i:%09.6lf - %i:%09.6lf (%i:%09.6lf min:sec)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %i:%09.6lf - %i:%09.6lf (%i:%09.6lf min:seg)   [Arrodonit a mostres]

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)   %s
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf seg)   %s

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf seg)   [Arrodonit a mostres]

en: Selection: %li - %li (%li samples)   [Snap-To Samples]
ca: Selecció: %li - %li (%li mostres)   [Arrodonit a mostres]

en: Semitones (half-steps):
ca: Semitons (mitjos-passos):

en: Set
ca: Especifica

en: Set Range
ca: Especifica el rang

en: Set Range...
ca: Especifica el rang...

en: Set Rate
ca: Especifica la freqüència

en: Set Sample Format
ca: Especifica la resolució

en: Set Selection Format
ca: Unitats de mesura

en: Set Selection Point
ca: Especifica el punt de selecció

en: Set Selection Range
ca: Especifica el rang de selecció

en: Set range to '%d' - '%d'
ca: Fixa el rang entre '%d' i '%d'

en: Shaped
ca: Retallat

en: Shift-Left-Click
ca: Maj-Clic esquerre

en: Silence
ca: Silenci

en: Silence selection
ca: Silencia la selecció

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
ca: S'ha silenciat les pistes seleccionades des dels %.2f segons fins als %.2f

en: Sine
ca: Sinusoidal

en: Size
ca: Mida

en: Skip to End
ca: Vés al final

en: Skip to End	End
ca: Vés al final	Final

en: Skip to Start
ca: Vés a l'inici

en: Skip to Start	Home
ca: Vés a l'inici	Principal

en: Smooth at Sample
ca: Suavitza a la mostra

en: Snap Off
ca: Arrodoniment de mesures desactivat

en: Snap On
ca: Arrodoniment de mesures activat

en: Snap-To...
ca: Arrodoniment de mesures...

en: Software Playthrough (Play new track while recording it)
ca: Software Playthrough  (Interpreta les altres pistes mentre se n'enregistra una de nova)

en: Some of your preferences were from an earlier version of Audacity and have been reset.
ca: Algunes de les vostres preferències eren d'una versió anterior i s'han reiniciat.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
ca: Els connectors no es poden aplicar a pistes estereofòniques quan els dos canals no coincideixen.

en: Sorry, VST Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
ca: Els efectes VST no es poden dur a terme en peces estèreo en què els dos canals no coincideixin

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
ca: No es pot aplicar l'efecte en peces estèreo on les peces no coincideixin.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
ca: No és permet l'ús de noms de ruta de més de 256 caràcters

en: Special thanks:
ca: Agraïments especials:

en: Spectrograms
ca: Espectrogrames

en: Spectrum
ca: Espectre

en: Spl&it
ca: &Divideix

en: Split
ca: Divideix

en: Split Stereo Track
ca: Divideix la pista estèreo

en: Split at labels
ca: Divideix a les etiquetes

en: Split files based on:
ca: Divideix els fitxers a partir de:

en: Split stereo track '%s'
ca: Divideix la pista estèreo '%s'

en: Square
ca: Quadrada

en: Stages:
ca: Etapes:

en: Standard Autocorrelation
ca: Autocorrelació estàndard

en: Standard Vinyl RPM:   from
ca: RPM de vinil estàndard:   des de

en: Start offset:
ca: Desplaçament inicial:

en: Start to Cursor
ca: De l'inici al cursor

en: Step 1
ca: Pas 1

en: Step 2
ca: Pas 2

en: Stereo,
ca: Estèreo,

en: Stop
ca: Atura't

en: Stop	S
ca: Atura't	S

en: Successfully exported %d files.
ca: S'han exportat %d fitxers amb èxit.

en: Temp. Directory
ca: Directori Temporal

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
ca: Fitxers de text (*.txt)|*.txt|Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: The VU meters will now be disabled.
    
    To enable them again, open the Preferences dialog and click on the Interface tab.
ca: Tot seguit es desactivaran els indicadors de nivell de senyal.
    
    Per tornar a activar-los, obriu el diàleg Preferències i feu clic a la pestanya Interfície.

en: The maximum frequency must be an integer
ca: La freqüència màxima ha de ser un nombre enter

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
    Running two copies of Audacity simultaneously may lead to
    data loss or cause your system to crash, so is not allowed.
    
    Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
ca: El sistema ha detectat que hi ha una altra còpia de l'Audacity en funcionament.
    Engegar simultàniament dues còpies de l'Audacity pot comportar
    perdues d'informació i inestabilitzar el sistema, per això no està permès.
    
    Feu servir les ordres 'Nou' i 'Obre' del menú 'Fitxer' de l'Audacity
    si voleu tenir obert més d'un projecte alhora.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
ca: La versió de l'Audacity que esteu utilitzant no permet l'ús de múltiples pistes de temps.

en: There are no label tracks to export.
ca: No hi ha pistes d'etiquetes a exportar

en: There was a problem printing.
ca: Hi ha hagut un problema en intentar imprimir.

en: There was an error initializing the audio i/o layer.
ca: Hi ha hagut un error en inicialitzar la capa d'entrada/sortida d'àudio.

en: This is a beta version of the program.  It may contain bugs and unfinished features.  We depend on your feedback, so please visit our website and give us your bug reports and feature requests.
ca: Aquesta és una versió beta del programa. Pot contenir errors i característiques inacabades. La millora del programa depèn de la comunicació amb els usuaris, així que si us plau visiteu el nostre lloc web i envieu-nos informes d'errors i demandes de noves prestacions.

en: This is a stable, completed release of Audacity.  However, if you find a bug or have a suggestion, please contact us.  We depend on feedback from users in order to continue to improve Audacity.  For more information, visit our website.
ca: Aquesta és una versió estable i completada de l'Audacity.  Tanmateix si trobeu un error o teniu un suggeriment contacteu-nos, si us plau. Depenem de la resposta dels usuaris per poder seguir millorant l'Audacity.  Per a més informació visiteu el nostre lloc web.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
ca: Aquesta versió de l'Audacity no s'ha compilat amb suport per a %s

en: Threshold:
ca: Llindar:

en: Threshold: %d dB
ca: Llindar: %d dB

en: Time Shift
ca: Desplaçament en el temps

en: Time Shift Tool
ca: Eina de desplaçament en el temps

en: Time Shift Tool	F5
ca: Eina de desplaçament en el temps	F5

en: Time Track
ca: Pista de temps

en: Time shift sequence
ca: Desplaçament en el temps de la seqüència

en: Time shifted track '%s' %s %.02f seconds
ca: La pista '%s' ha estat desplaçada %s %.02f segons

en: Time-Shift
ca: Desplaçament-Temps

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
ca: Per dibuixar l'espectre, totes les peces seleccionades han de tenir la mateixa freqüència de mostreig.

en: Tone Generator
ca: Generador de tons...

en: Tone...
ca: To...

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
ca: S'ha seleccionat massa àudio.  Només s'analitzaran els primers %.1f segons.

en: Tool
ca: Eina

en: Track Name
ca: Nom de la pista

en: Track Number:
ca: Número de la pista:

en: Track Remove
ca: Elimina la pista

en: Tracks
ca: Pistes

en: Tracks are too long to repeat the selection.
ca: Les pistes són massa llargues per repetir la selecció.

en: Trim
ca: Deixa només la selecció

en: Trim file to selection
ca: Deixa al fitxer només la selecció

en: Trim outside selection
ca: Deixa només la selecció

en: Turn Grid Snap Off
ca: Inhabilita l'aproximació a les línies de la graella

en: Turn Grid Snap On
ca: Habilita l'aproximació a les línies de la graella

en: Turn Snap-To Off
ca: Inhabilita l'arrodoniment de mesures

en: Turn Snap-To On
ca: Habilita l'arrodoniment de mesures

en: Unable to determine
ca: No s'ha pogut determinar

en: Unable to open project file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de projecte.

en: Unable to open target file for writing
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de destinació per a escriure-hi

en: Uncompressed Export Format
ca: Format d'exportació no comprimit

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo History
ca: Historial d'accions cancel·lables

en: Undo Levels Available (lots and lots)
ca: Nivells d'accions cancel·lables disponibles (munts i munts)

en: Undo Levels Available: %d
ca: Nivells d'accions cancel·lables disponibles: %d

en: Unknown command line option: %s
ca: Opció de línia d'ordres desconeguda: %s

en: Up Octave
ca: Puja una octava

en: Update spectrogram while playing
ca: Actualitza l'espectrograma en reproduir

en: Upper speed limit
ca: Límit superior de velocitat

en: Use OGG instead of MP3
ca: Fes servir OGG en comptes d'MP3

en: Using Label/Track Name
ca: Empran el nom de pista o etiqueta

en: Using block size of %ld
ca: Emprant blocs de mida %ld

en: VST Plug-in parameters:
ca: Paràmetres del complement VST:

en: Validation error
ca: Error de validació

en: Value must be from %d to %d.
ca: El valor ha de trobar-se entre %d i %d.

en: Values in columns must be in ascending order.
ca: Els valors de les columnes han d'estar en ordre ascendent.

en: Vertical Stereo
ca: Estèreo vertical

en: Vorbis version mismatch
ca: No coincideixen les versions de Vorbis

en: WARNING: You may be prompted to save your work. Clicking cancel will have the same effect as clicking no.
ca: ATENCIÓ: Pot ser que el programa us demani que deseu la vostra feina. Si feu clic a 'Anul·la' tindrà el mateix efecte que escollir 'No'.

en: WET
ca: MOLL

en: Wah Frequency Offset (%):
ca: Desplaçament de la freqüència Wah (%):

en: Wahwah by Nasca Octavian Paul
ca: Wahwah, per Nasca Octavian Paul

en: Warning
ca: Atenció

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume. Please select another temporary directory in your preferences.
ca: Atenció: hi ha molt poc espai de disc lliure en aquest volum. Seleccioneu un altre directori temporal a les preferències

en: Waveform
ca: So en forma d'ona

en: Waveform (dB)
ca: So en forma d'ona (dB)

en: Waveform:
ca: So en forma d'ona:

en: Wheel-Rotate
ca: Rotació de la roda

en: When importing uncompressed audio files into Audacity
ca: En importar fitxers d'àudio no comprimits a l'Audacity

en: Where is %s?
ca: On és %s?

en: Where is audacity-1.2-help.htb?
ca: On és el fitxer audacity-help.htb?

en: White Noise
ca: Soroll blanc

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
ca: Fitxers XML (*.xml)|*.xml|Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: Year
ca: Any

en: Year:
ca: Any:

en: You are about to save a %s file with the name %s.
    Normally these files end in %s, and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    Are you sure you want to save the file under this name?
ca: Esteu a punt de desar un fitxer %s amb el nom %s.
    Normalment aquests fitxers acaben en %s, i alguns programes no obriran fitxers dels que no en
    coneguin les extensions.
    Esteu segur de voler desar el projecte amb aquest nom?

en: You are not zoomed in enough. Zoom in until you can see the individual samples.
ca: El zoom no és prou potent. Apropeu-vos-hi més fins que es vegin les mostres individuals.

en: You must select a track first.
ca: Primer heu de seleccionar una pista.

en: You will not be able to play or record audio.
ca: No sereu capaços de reproduir o enregistrar una peça d'àudio.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
ca: Les pistes es barrejaran en un únic canal mono en el fitxer exportat.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
ca: Les peces es barrejaran en dos canals estèreo en el fitxer exportat

en: Zoom &In	Ctrl+1
ca: A&propa	Ctrl+1

en: Zoom &Normal	Ctrl+2
ca: Zoom &normal	Ctrl+2

en: Zoom &Out	Ctrl+3
ca: A&llunya	Ctrl+3

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom Toggle
ca: Commuta el zoom

en: Zoom Tool
ca: Eina de zoom

en: Zoom Tool	F4
ca: Eina de zoom	F4

en: Zoom in on Point
ca: Zoom en un punt

en: Zoom in on a Range
ca: Zoom en un rang

en: Zoom in or out
ca: Apropa o allunya

en: Zoom out one step
ca: Allunya un pas

en: [Snap-To Off]
ca: [Mesures exactes]

en: [Snap-To On]
ca: [Mesures arrodonides]

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
ca: per  Dominic Mazzoni i Vaughan Johnson

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
ca: per Vaughan Johnson i Dominic Mazzoni

en: bytes
ca: octets

en: cdda min:sec:frames 75 fps
ca: cdda min:seg:quadres 75 fps

en: cdda sectors+bytes (snap to samples)
ca: cdda sectors+bytes (arrodonint a mostres)

en: down
ca: avall

en: film frames 24 fps
ca: quadres de filmació 24 fps

en: film h:mm:ss:ff 24 fps
ca: pel·lícula h:mm:ss:ff 24 fps

en: hr:min:sec
ca: hr:min:seg

en: labels.txt
ca: etiquetes.txt

en: left
ca: esquerra

en: min:sec
ca: min:seg

en: min:sec (snap to samples)
ca: min:seg (arrodonint a mostres)

en: min:sec+samples (snap to samples)
ca: min:seg+mostres (arrodonint a mostres)

en: n/a
ca: no aplicable

en: right
ca: dreta

en: samples (snap to samples)
ca: mostres (arrodonint a mostres)

en: sec
ca: seg

en: sec (snap to samples)
ca: seg (arrodonint a mostres)

en: sec+samples (snap to samples)
ca: seg+mostres (arrodonint a mostres)

en: spectrum.txt
ca: espectre.txt

en: to
ca: fins a

en: to Selection End
ca: al final de la selecció

en: to Selection Start
ca: a l'inici de la selecció

en: to Track End
ca: al final de la pista

en: to Track Start
ca: a l'inici de la pista

en: up
ca: Amunt

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
ca: fent servir el SampleRate, d'Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
ca: fent servir el SoundTouch, d'Olli Parviainen
